Champions League Futboll Sport

PUBLIKOHET “TOP 23″/ UEFA zgjedh më të mirët. Dominojnë anglezët, dështim skuadrat italiane

Ditën e sotme UEFA bëri të ditur listën e futbollistëve më të mirë të kompeticionit që lamë pas duke rreshtuar një skuadër të përbërë nga 23 lojtarë.

Në listë vihet re prania e lojtarëve të shumtë të dy finalisteve Çelsit dhe Mançester Sitit, ku blutë përfaqësohen me 7 lojtarë ndërsa ‘’qytetarët’’ me 5 lojtarë. Në listë të pranishëm janë edhe emra të mëdhenj si Nejmar, Benzema , Levandosvki dhe Mesi, por vihet re mungesa e yllit portugez Kristiano Ronaldo.

Skuadra italiane nuk kanë asnjë futbollist në listë duke u cilësuar si dështim në këtë kompeticion të UEFA-s. Interi u eliminua që në grupe, ndërsa Juvja nuk shkoi më shumë se 1/16 duke u eliminuar më pas nga UEFA.

Related posts

RIVALITETI PRITET TË JETË I MADH/ “Los Blancos” dhe Barcelona me super-formacione për sezonin e ri (FOTO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI PREK FORMULA 1/ Rasti i parë te McLaren, në rrezik gara e Australisë

Delo.autor

RRAHMANI PROTAGONIST/ Verona përmbys Genoan për 10 minuta (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment