Futboll Sport

ANALIZON “AZZURRËT”/ Sacchi: Italia e Mancini-t ka bërë më shumë nga sa mendohej. Ja çfarë i mungon

Arrigo Sacchi ka analizuar shanset e Italisë në Europian.

“Kjo Itali ka korrur më shumë nga sa mund të mendohej Luan një futboll të mirë, argëtues dhe emocionues, një lojë skuadre, por nuk ka lojtarë të jashtëzakonshëm”, ka thënë ish-trajneri për Fan Rating.

“Kombëtarja ka luajtur gjithmonë mirë, ka qenë një surprizë sepse vinim nga një prej momenteve më të shëmtuar të futbollit italian. Mancini ka sjellë ide të reja, një lojë më sulmuese dhe dominuese”, ka shtuar Sacchi.

“Sa më shumë e ke zotërimin e topit, aq më shumë rriten lojtarët. Skuadrat italiane rreshtojnë shumë pak lojtarë italianë: duhet të kemi pak më shumë krenari”.

Related posts

DËSHTIM TOTAL/ Shqipëria tjetër zhgënjim me Zvicrën, “poker” humbjesh për vajzat kuqezi

Isa.Autor

SHKËLQEN NË KAMPIONATIN FRANCEZ/ Ylli shqiptar vjen nga stoli dhe shënon për Reims, ja goli (VIDEO)

Delo.autor

Manchester United i futet garës për Malcomin, rivalizon Bayernin me një ofertë të lartë

Q.Autor

Leave a Comment