Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS LEAGUE/ Nesër shorti, ja rivalët e mundshëm të Teutës në turin e parë…

Të martën në orën 12:00, Teuta do të mësojë rivalët për turin e parë të Ligës së Kampioneve. Durrsakët janë në vazon e skuadrave jofavorite, duke pasur koeficient të ulët, por kjo nuk do të thotë se nuk do të kërkojnë kualifikimin.

Nga 16 klube që mund të jenë rivalë në turin e parë, ka emra të cilët duken të pranueshëm për “djemtë e detit”. Kampionët e Gjibraltarit, Malit të Zi, Gjeorgjisë, Estonisë dhe Lituanisë mund të “peshkohen” nga Teuta në këtë tur dhe shanset e kualifikimit do të ishin vërtet të mëdha.

Nga ana tjetër, durrsakët rrezikojnë të përballen edhe me klube si Dinamo Zagreb, Legia Varshavë apo Ferencvarosh, ku aktivizohet mesfushori shqiptar Myrto Uzuni.

Related posts

YJET RIKTHEHEN NGA KOMBËTARET/ Manchester City gati për 8 “betejat” e fundit, Muric përshëndet me “shqiponjë”…

Delo.autor

RIVALITETI NË SERIA A/ Alegri: Napoli mund të na konkurojë, Ançeloti iu ka dhënë…

Isa.Autor

PAS GOLIT “ALLA DEL PIERO”/ Një snajper nga distanca, Dybala në gjurmët e “Pleshtit”

Delo.autor

Leave a Comment