Futboll La Liga Sport

E BUJSHME/ Gazetari spanjoll sfidon Al-Khelaifin e PSG: Mbappe te Reali, po të them edhe datën (VIDEO)

Përpara pak kohësh, sheiku Al Khelaifi i PSG doli dhe tha se Mbappe nuk do të lëvizë nga Parisi as tani dhe as në të ardhmen…

Por, te programi El Chiringuito nuk janë aspak dakord.

Sipas trye, francezi do të transferohet te Real Madrid dhe kjo do të ndodhë në muajin gusht.

Josep Pedrerol i El Chiringuito këmbëngul për këtë operacion merkatoje.

Sulmuesi ka edhe një vit kontratë dhe deri më tani nuk ka rinovuar me PSG-në, ndërkohë dihet që Mbappe e dëshiron shumë një kalim te spanjollët.

Pak kohë më parë, presidenti i PSG, Al-Khelaifi, shprehet se ylli i tyre nuk do largohet nga skuadra.

“Dua të jem i qartë një herë e mirë: Kylian Mbappe nuk do të largohet nga PSG. Ne nuk do e shesim kurrë atë dhe ai nuk do të largohet kurrë si lojtar i lirë”, shprehej kreu i klubit francez.

Related posts

BËN KRAHASIMIN ME IKONAT E FORMULA 1/ Ish-piloti Barrichello: Hamilton është më i talentuar se Schumacher dhe Senna!

Delo.autor

VAR-I NUK I BËN EFEKT/ Futbolli italian parakalohet nga ligat rivale

Delo.autor

E TRISHTË/ Portierit të Kamzës i ndodh tragjedia

Isa.Autor

Leave a Comment