Futboll Sport

PËSOI ARREST KARDIAK NË FUSHË/ Katër hipoteza për problemin e Eriksen, njëra nga ato i mbyll karrierën

Christian Eriksen nuk është larguar ende nga spitali ku është nën vëzhgim pas një sulmi në zemër gjatë ndeshjes Danimarkë-Finlandë të shtunën 12 qershor.

Mjekët që po e trajtojnë dhe që po përpiqen ta rikthejnë 100%, po kërkojnë shkaqet.

La Gazzetta dello Sport vendos katër hipoteza në tryezë për danezin.

E para është ajo në të cilën Righospitalet po punon me më këmbëngulje, kjo është miokarditi për shkak të inflamacionit, bakterial ose viral, i cili nuk lë gjurmë.

Kjo do të ishte hipoteza më pozitive, pasi Eriksen mund të kthehej në fushë pa probleme.

Pastaj mund të analizohet se çfarë mund të jetë një defekt trashëgues i muskulit të zemrës.

Një sëmundje e lindur dhe e pazbuluar kurrë më parë. Në këtë rast, operacioni mund të bëhet gjithashtu duke implantuar një defibrilator.

Hipoteza e tretë është ajo që ka të bëjë me një sëmundje të nyjes sinusale, ose që çon në bllokimin e zemrës. Në atë rast, përfundimi i aktiviteteve do të ishte i menjëhershëm për lojtarin e Interit.

Supozimi i fundit është ai që mjekët kanë punuar që nga fillimi: domethënë një mpiksje gjaku.

Kjo hipotezë ka humbur forcën pasi mpiksja do të ishte lehtësisht e dallueshme me teste të thjeshta të gjakut.

Arsyeja për problemin e zemrës së Eriksen vazhdon të kërkohet, me shpresën për të gjetur një zgjidhje për problemin së shpejti dhe për të lejuar lojtarin të rifillojë aktivitetin fizik sa më shpejt të jetë e mundur.

Related posts

“TREMB” JUVENTUS ME DEKLARATËN/ Ylli Morata: Do të ishte mirë të stërvitesha nga Simeone përsëri

Delo.autor

PAS LARGIMIT TË MESSIT/ Barcelona rrezikon të humbasë Aguero-n, “fajin” e ka… kluazola e dëmtimeve

Delo.autor

“NE LUAJMË GJITHMONË PËR…”/ Veretout sfidon Juventus-in dhe zbulon si e ka ndryshuar Mourinho ekipin

Delo.autor

Leave a Comment