Futboll Sport

E ÇUDITSHME NË FRANCË-GJERMANI/ Rudiger në “gjurmët” e Suarez, kafshon Pogban gjatë duelit në fushë (VIDEO)

Një episod i çuditshëm ka ndodhur në sfidën Francë-Gjermani ku protagonist është bërë mbrojtësi gjerman Rudiger dhe mesfushori francez Pol Pogba.

Në minutat e fundit të pjesës së parë në një duel në mesfushë, Rudiger ka kafshuar Pogban në shpinë, me këtë të fundit i cili u shtri në tokë dhe protestoi. Për arbitrin nuk ishte asgjë duke vazhduar lojën, por në pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet dukshëm kontakti midis dy lojtarëve.

Një imitim i situatës së Botërorit 2014, ku Luis Suarez kafshoi në atë kohë mbrojtësin Xhorxhio Kielni i cili u pezullua me 10 ndeshjes pas veprimit jo të hijshëm.

VIDEO

Related posts

TELASHE për GUARDIOLËN/ Aguero i DËMTUAR dhe rrezikon të mungojë në…

Isa.Autor

DITA VENDIMTARE TE MILANI/ Maldini tenton goditjen e fundit në merkato

Delo.autor

LIVE| Laçi-Tirana, Tifozët bëhen me “zemër”. Lika i pret penalltinë kurbinasve

Delo.autor

Leave a Comment