Futboll Seria A Sport

RRITHET AKORDI/ Juventus konfirmon Alvaro Morata. “Mbush” me para arkat e Atletico Madrid

Juventusi konfirmon sulmuesin për të ardhmen. I shumëkritikuari Alvaro Morata do të vazhdojë të jetë pjesë e bardhezinjve të paktën edhe për një sezon.

Eksperti Fabrizio Romano ka shkruar në rrjetet sociale detajet e marrëveshjes së re te bardhezinjve.

“Zyrtare dhe e konfirmuar. Juventus i ka paguar 10 milion euro Atlético Madrid për të zgjatur huazimin e Alvaro Morata deri në qershor 2022.

Juventus tashmë ka paguar 10 milion euro një vit më parë për të marrë Morata në huazim sezonin e kaluar – kështu që janë 20 milion eyro për dy vjet hua. Opsioni i blerjes verën e ardhshme: 30 milion euro”.

Related posts

E PABESUESHME/ Messi dhe Suarez kanë shënuar më shumë se skuadrat e La Ligas

Delo.autor

RAMOS HEDH POSHTË AKUZAT/ Revista gjermane i publikon dokumentin (FOTO)

bora.autor

“BOMBA” E MERKATOS SË VERËS/ Ish-portieri Zenga zbulon ku do të transferohet Donnarumma

Delo.autor

Leave a Comment