Futboll Sport

E PABESUESHME/ Kundërsulmi “vrastar” ndaj Gjermanisë, ja me sa km/h vrapoi Ronaldo (VIDEO)

Portugalia u mposht nga Gjermania, me rezultatin 2-4 në sfidën e vlefshme për Grupin F të Europianit. Luzitanët kaluan të parët në avantazh, falë një kundërsulmi vrastar në minutën e 15-të, ku protagonist ishte ylli portugez, Kristiano Ronaldo.

“BeIN Sports” analizoi golin e parë të Portugalisë, dhe zbuloi se Ronaldo arriti një shpejtësi maksimale prej 32 km/h gjatë vrapimit të tij për plot 97 metra.

Gjithashtu “ITV Sport”, raporton se Ronaldo kaloi 92 metrat për 14.2 sekonda, pavarësisht ngadalësimit të shpejtësisë në metrat e fundit të fushës.

Vlen të theksohet fakti se lojtari që ka arritur shpejtësinë më të madhe deri më tani në Euro 2020 është mbrojtësi italian Leandro Spinacola. Ai arriti shpejti prej 36 kilometra në orë në sfidën ndaj Turqisë.

Related posts

Iniesta i dëmtuar? Asnjë problem, luan sozia e mesfushorit spanjoll…

Isa.Autor

TRAJNERI GUARDIOLA E KËRKON ME NGULM/ Manchester City ofron shifrën e “çmendur” për Harry Kane…

Delo.autor

ZYRTARE/ Lewis Hamilton rinovon me Mercedes deri në vitin 2020

Isa.Autor

Leave a Comment