Boks Sport

EDHE PSE 54 VJEÇ, NUK NDALET SË STËRVITURI/ Legjenda Tyson rikthehet në ring: Konfirmohet dueli

Mike Tyson në ring sërish? Po, në muajin shtator.

Legjenda amerikane e boksit, edhe pse 54 vjeç, nuk ndalet së stërvituri.

Në nëntor ai bëri edhe një duel bamirësie ndaj Roy Jones Jr, ndërkohë që nuk dihet nëse këtë herë do të përballet me Lennox Lewis apo Evander Holyfield.

Trajneri i Tyson, Rafael Cordeiro, ka deklaruar për MMAFighting: Kemi vazhduar stërvitjen gjatë gjithë kohës. Ai është një atlet dhe gjithmonë stërvitet, godet thasët e boksit në palestër. Mendoj se do të jetë sërish në ring në muajin shtator”

“Nuk e di kush do të jetë kundërshtari i tij, pasi kompania ‘Legends Only League’ është duke punuar në këtë drejtim dhe po  negocion për të drejtat televizive.

Ne jemi duke u stërvitur dhe do të jemi të gatshëm për momentin që konfirmohet data e duelit”.

Related posts

MILAN – FIORENTINA/ “KuqeZinjtë” kërkojnë fitoren për të ruajtur vendin e katërt (FORMACIONET ZYRTARE)

Isa.Autor

“Çmendet” Mourinho/ Man United ofron një “mal” me para për mbrojtësin e Anglisë

Isa.Autor

CHAMPIONS/ I mjafton 3 minuta lojë, ja çfarë bën “Pleshti” ndaj Slavias (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment