Futboll Sport

ELIMINIMI NGA “EURO 2020″/ Mbappe, pas penalltisë së humbur mund t’i japë një tjetër zhgënjim Francës

Kylian Mbappe i ka thënë lamtumirë Euro 2020 me një bilanc zhgënjyes: zero gola të shënuar dhe një penallti e humbur që ka shkaktuar eliminimin e Francës kundër Zvicrës, në 1/8-at e Europianit.

Ylli i PSG tani mund të vendosë të zhgënjejë përsëri francezët, duke zgjedhur Madridin para Parisit.

Kontrata e tij skadon në vitin 2022 dhe Los Blancos janë të gatshëm të bëjnë gjithçka me kusht që të sigurojnë shërbimet e tij. Do të provojë ta marrë edhe Liverpool, por ky operacion duket shumë i komplikuar.

PSG, nga ana tjetër, kërkon ta bindë të rinovojë sepse nuk do të humbasë lojtarin më të mirë pak muaj nga Botërori i Katarit.

Related posts

ÇUDIA ME DYBALA/ Një “yll” i përgjerohet: Të lutem, mos ik nga Juventus…

Delo.autor

500 GOLA NË KARRIERË/ Show nga Ibra, mrekulli në SHBA me LA Galaxy

Isa.Autor

Milan del nga kriza, dhuron spektakël ndaj Veronas dhe kualifikohet në çerekfinale

Q.Autor

Leave a Comment