Futboll Premier League Sport

PO BËN BUJË NË ANGLI/ Ish-presidenti Ashley festoi shitjen e Newscastle tek sheikët duke lënë bakshish… 5 paund

Shitja e Njukastëllit tek sheikët e Arabisë Saudite është tema më e nxehtë e momentin në Europë pasi sheikët pritet të prishin rendin e ekipeve që kanë krijuar hegjemoni në futboll.

Ish-presidenti Mike Ashley qëndroi në krye të klubit për 14 vite duke u larguar në fund me 300 milionë paund në xhepin e tij. Por sipas ‘’The Sun’’, Ashlei i është drejtuar një klubi në Londër për të festuar me 5 miqtë e tij shitjen e Njukastëllit, duke pirë për orë me radhës.

Sipas të pranishmëve në lokal, Ashlei u largua duke lënë vetëm 5 paund bakshish dhe pse sapo kishte fituar 300 milionë paund.

Lajmi ka bërë xhiron e mediave angleze, por ish-presidenti njihet për ‘kurnac’ në Britaninë e Madhe pasi renditet si i 61 në listën e njerëzve më të pasur me 2.7 miliardë paund pasuri.

Related posts

JUVENTUSI e flaku në rrugë pas 25 vitesh, MARCHISIO do t’iu BEFASOJË me ekipin e ri

Isa.Autor

Analizë/ Tifozët e Milanit janë të zhgënjyer, por ka arsye për optimizëm!

Q.Autor

“YLLIN BROJA E KRAHASOJ ME RONALDON DHE MESSIN”/ Lala: Ai është i frikshëm, duket i ftohtë por…

Delo.autor

Leave a Comment