Futboll Sport

“EURO 2020″/ Barazim pa gola mes Anglisë dhe Skocisë në “Wembley”

Është mbyllur 0-0 Angli-Skoci, në javën e dytë të fazës me grupe të Euro 2020.

Derbi britanik ka qenë një sfidë me emocione, por pa gola.

Anglezët aknë shkuar më shumë afër golit në pjesën e parë me shtyllën e goditur nga Stones.

Spektakli është përmirësuar në pjesën e dytë, por ndeshja nuk është zhbllokuar.

Anglia ka kapur Çekinë në krye të Grupit D, por për të siguruar 1/-at do të duhet të presë ndeshjen e fundit të grupit.

Për herë të parë në historinë e përballjeve mes këtyre dy kombëtareve, Anglia dhe Skocia janë ndarë në barazim 0-0 në Wembley.

Related posts

Dikur ishte Berisha, tani te Kalmari një tjetër shqiptar merr skenën

Isa.Autor

Solskjaer me dorë të hekurt: Shumë lojtarë i keni parë për herë të fundit në Manchester

Delo.autor

PROTESTOI ASHPËR NDAJ ARBITRIT/ Komisioni i Disiplinës merr VENDIMIN FINAL për GATTUSON

Isa.Autor

Leave a Comment