Futboll La Liga Sport

Barcelona refuzon ofertën e Betis, Rafinha mund të përfundoi tek ky ekip

Eksperienca e fituar nga tratativa me Interin i ka shërbyer si mësim Barcelonës që tashmë nuk kërkon të përsërisë të njëjtat gabime me me rastin Rafinha Alcantara. Sipas raportimeve të mediave katalanase transferimi i mesfushorit brazilian te Real Betis në këto ditë të mbetura të merkatos mund të dështojë, pasi Barcelona kurrësesi nuk dëshiron ta lëshojë në formë huazimi me të drejtë blerjeje 25-vjeçarin por vetëm në huazim me detyrim blerjeje.

Barcelona e ka ulur ndjeshëm vlerën e kartonit të Rafinhas, pasi i kërkon klubit andaluzian vetëm 20 milionë euro për blerjen përfundimtare të detyruar të futbollistit pas 1 viti, një shifër shumë e ulët kjo krahasuar me 35 milionë eurot që synonte t’i merrte Interit. Por pavarsisht kësaj drejtuesit e Betis ofrojnë vetëm 1,5 milionë euro për huazimin 1-vjeçar dhe në bazë të paraqitjeve të mesfushorit do të vendosin pas 1 viti nëse do ta blejnë ose jo Rafinhan për 20 milionë euro. Diçka e tillë nuk pranohet aspak nga drejtuesit e Barçës të cilët duan të kenë sigurinë e shitjes përfundimtare të Rafinhas në 2019-ën duke patur parasysh faktin që kontrata e tij me blaugranat skadon në verën e vitit 2020, ndërkohë që nuk e kanë harruar mësimin që morën nga Interi.

Related posts

Zidane: Neymar është lojtar shumë i mirë, por s’më interesojnë thashethemet

Q.Autor

Elozhe nga “FALEMINDERIT PËR GJITHÇKA”/ Partizani për Ibrahimin: Fitoi respektin e të gjithëve

Delo.autor

BARAZIM ME GOLA/ Teuta dhe Skënderbeu ndahen në “paqe” në një sfidë të “çmendur”

Delo.autor

Leave a Comment