Futboll Sport

“EURO 2020″/ Finlanda arrin triumfin historik ndaj Danimarkës në ndeshjen dramatike

Tronditje e thellë për Danimarkën! Si të mos mjaftonte shoku i pësuar pas incidentit të rëndë me Kristian Eriksen, kombëtarja e drejtuar nga trajneri Hjulmand, u mposht në Kopenhagen nga Finlanda, me rezultatin 0-1, në derbin skandinav, falë golit të Pohjanpalo, në sfidën që startoi në orën 18:00 dhe përfundoi në 21:30, plot 3 orë e gjysëm.

Vlen të theksohet fakti se kjo ishte fitorja e parë në historinë e Europianëve për debutuesit e Finlandës. Një sukses historik. Asnjëherë më parë finalandezët nuk kishin luajtur në këtë kompeticion, ndërkohë që triumfuan me goditjen e parë në kuadrat.

Danezët kishin mundësinë e artë që të vendosnin baraspeshën me Hojberg në mi

Related posts

Alkool dhe festat e shfrenuara, ja sekretet e Kimi Raikonen

Isa.Autor

FUTBOLLI NË KOHË PANDEMIE/ Klubi amerikan gjen zgjidhjen fantastike për tifozët! Pritet leja e Bashkisë

Delo.autor

Russia e pafat, Dzagoev lëndohet në ndeshjen e parë të Botërorit

Sadik.Autor

Leave a Comment