Futboll Sport

“EURO 2020″/ Franca mposht Gjermaninë dhe bën ligjin në Mynih, i falet Hummels

Franca ka marrë një fitore tepër të rëndësishme në ndeshjen e parë të grupit kundër Gjermanisë së Low, në Mynih, aty ku ishte edhe Hansi Flick në tribunë.

Skuadra e Deschamps ka luajtur me tru dhe taktikë, sidomos në pjesën e dytë, ku ka pasur shansin të shënojë më shumë se një gol, por dy herë VAR i ka hequr gol për pozicion të parregullt dhe nuk i ka akorduar një penallti për ndërhyrje të Hummels ndaj Mbappe që me sprintin e tij e la mbrapa lojtarin e Dortmund.

Mbrëmja horror e Hummels nisi me autogolin me devijim brenda zone, teksa Gjermania provoi të reagonte por pa gjetur rrjetën dhe duke mos qenë e qartë përpara porte.

Mbappe dhe Benzema shënuan në pozicion jashtë loje, kurse Rabiot u ndal nga shtylla. Pati edhe një kafshim të Rudiger ndaj Pogba.

Në fund, Franca menaxhoi autogolin dhe arriti të merrte 3 pikët.

Related posts

FITORE E MERITUAR/ Southampton mposht Kampionët e Anglisë dhe i bën nder Manchester United

Delo.autor

Ka një rekord golash që Messi nuk mund ta thyejë dot

Sadik.Autor

E BUJSHME NË FRANCË/ Dështimi në Champions i kushton vendin Tuchel, PSG zgjedh trajnerin që e duan të gjithë

Delo.autor

Leave a Comment