Futboll Sport

“EURO 2020″/ Ndeshje dramatike, Spanja ndan pikët me Poloninë. Lewandowski shkruan historinë

Në ndeshjen e dytë të Grupit E të Euro 2020, Spanja ka barazuar 1-1 me Poloninë dhe, pas barazimit 0-0 me Suedinë në ndeshjen e parë, duhet të mund Sllovakinë për të shmangur një eliminim të bujshëm.

Spanjollët kanë zhbllokuar ndeshjen me Morata-n në minutën e 25-të, ndërsa Swiderski është ndalur nga shtylla në minutën e 42-të.

Në minutën e 54-t, Lewandowski ka gjetur barazimin me një goditje me kokë dhe në të 58-ën, Moreno ka fituar dhe gabuar një penallti.

Szczesny ka shpëtuar rezultatin në fund duke ndalur Morata-n.

Robert Lewandowski është bërë lojtari i parë i Polonisë që ka shënuar në tre edicione të Europianit (2020, 2016, 2012).

Related posts

Ancelotti flet për mundësinë e drejtimit të Italisë

Q.Autor

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Osasuna-Barcelona. Rezultati 0-2

Delo.autor

107 milion lekë mbajnë Tiranën larg Superiores

Sadik.Autor

Leave a Comment