Futboll Sport

MANCINI I KRAHASOI UELLSIANËT ME STOKE CITY/ Gareth Bale ironizon: Kurrë nuk e kam ditur që…

Në konferencën e sotme për shtyp në prag të sfidës me Uellsin, trajneri i Italisë Roberto Mançini krahasoi ishullorët me skuadrën angleze të Stoke Sitit.

‘’Stoke kishte një stil të ashpër loje, ishin një arrë shumë e fortë për tu thyer’’, shprehej Mançini në konferencën e ditës së sotme. Por nuk ka munguar dhe reagimi i kapitenit të Uellsit, Gareth Bejl i cili është surprizuar nga ky krahasim i Mançinit duke mos e kursyer ironinë ndaj teknikut italian.

‘’Unë kurrë nuk e kam ditur që Stoke është një skuadër kaq e mirë’’, ishin fjalët e Bejl në konferencën për shtyp.

Ndërkohë Roberto Mançini ka një periudhë 4 vjeçare në Premier Ligë pas në vitet 2009-2013 ka drejtuar ‘’qytetarët’’ e Mançester Sitit duke fituar dhe kampionatin në vitin 2012

Related posts

Fernando Hierro: Skuadra tregoi karakter, De Gea është njëri prej nesh

Sadik.Autor

CONTE ZYRTARIZON LISTËN/ Ja të grumbulluarit e Interit në Champions, përjashtohen…

Delo.autor

ISH-ARBITRI MBRON VENDIMIN E TIJ/ Piero Ceccarini: As VAR nuk do ta kishte dhënë penallti për faullin ndaj Fenomenit

Isa.Autor

Leave a Comment