Futboll Sport

“EURO 2020″/ Ndeshje spektakolare, Kroacia mposht Skocinë dhe kualifikohen si të dytët në grup

Kroacia arriti një triumf të madh duke mundur 3-1 Skocinë në shtëpinë e këtyre të fundit në ‘’Hampden Park’’ teksa ballkanasit kualifikohen për në raundin e 1/8-ve dhe duhet të presin të mbarojnë sfidat në dy grupet e mbetura për të mësuar kundërshtarin e radhës.

Të parët që kaluan në avantazh ishin kroatët me anë të Vlasiç në minutën e 17-të të takimit. Por avantazhi i kroatëve zgjati pak, pas 3 minuta nga fundi Amstrong barazoi rezultatin duke shpërthyer festa në stadiumin ‘’Hampden Park’’.

Pjesa e dytë nisi vrullshëm për Kroacinë e cila u hodh menjëherë në sulm për golin, duke e gjetur atë në minutën e 62-të me kapitenin Luka Modriç. Ylli i Realit realizoi një eurogol nga distanca duke shtangur portierin Marshall i cili e kishte të pamundur të neutralizonte gjuajtjen.

Related posts

Inter hidhet në sulm për merkaton, zikaltërit gati ofertën për lojtarin nga Madridi

Isa.Autor

PËSOI ELEMINIMIN NË CHAMPIONS/ PSG zhvendoset në fshehtësi për seancën stërvitore, ja shkaku kryesor

Delo.autor

ERDHI ME BUJË TEK MILAN/ Sulmuesi “kuqezi” nuk është më në planet e drejtuesve për sezonin e ardhshëm

Delo.autor

Leave a Comment