Futboll Sport

“EURO 2020″/ Spanja dhe Polonia në fushën e blertë, ja tre sfidat interesante të ditës së sotme…

Sot do të luhen tre sfida të tjera në EURO 2020.

Në orën 15:00 në stadiumin “Hampden Park” të Gllasgout do të luhet takimi i Grupit D, Skoci-Çeki. Në këtë grup dje u zhvillua supersfida Angli-Kroaci ku triumfatorë dolën “3 Luanët” falë golit deçiziv të Rahim Stërling.

Në orën 18:00 do të ndeshen në stadiumin “Gazprom Arena” të Shën Pjetërburgut, Polonia dhe Slovakia, e vlefshme për Grupin E.

Sakaq për të përmbyllur këtë grup, do të luajnë në orën 21:00 në stadiumin “Estadio de La Cartuja” të Sevijas, Spanja ndaj Suedisë.

Related posts

Real Madridi kthen vëmendjen nga Hugo Lloris, ofron 60 milionë paund

Isa.Autor

PAS VDEKJES SË MARADONËS/ Argjentina merr një lajm të keq, shtrohet me urgjencë në spital ish-trajneri i kombëtares…

Delo.autor

“UNË JAM I LUMTUR PA FUTBOLL”/ Roberto Baggio habit me deklaratën: Të jesh në kontakt me…

Delo.autor

Leave a Comment