Futboll Sport

“EURO 2020″/ Tre gola në 10 minuta, Holanda mposht me përmbysje Ukrainën

Holanda ka mundur 3-2 Ukrainën në Amsterdam, ndeshje e vlefshme për Grupin C të Euro 2020.

Siç duket edhe nga rezultati, ka qenë një fitore e vuajtur për skuadrën e De Boer.

Të gjithë golat janë shënuar në pjesën e dytë.

Holanda ka zhbllokuar takimin në minutën e 52-të me Wijnaldum dhe ka dyfishuar në të 59-ën me Weghorst.

Çmenduria ka filluar në minutën e 75-ët, me Yarmolenko që ka rihapur sfidën me një gol të jashtëzakonshëm nga jashtë zone.

Katër minuta më vonë, ukrainasit kanë barazuar me Yaremchuk.

Në të 85-ën, Dumfires ka fiksuar shifrat në 3-2 me një goditje të bukur me kokë.

Related posts

KA ZGJEDHUR TË PËRFAQËSOJË NGJYRAT KUQ E ZI/ Talenti shqiptar firmos kontratë 3-vjeçare me klubin anglez

Delo.autor

NGA RONALDO E DERI TEK BENZEMA/ Njihuni me Top-5 golashënuesit e Kampionatit Evropian

Delo.autor

Bes Kallaku “i jep mend” Lëvit: I thashë bëje… (FOTO)

Sadik.Autor

Leave a Comment