“EURO 2020″/ Zhvilloi performancë fantastike, ja kush është zgjedhur njeriu i ndeshjes Portugali-Gjermani…

Gjermania arriti të triumfonte me rezultatin 2-4 në Mynih, në përballjen ndaj Portugalisë. Robin Gosens, ishte heroi i “Pancerave” në këtë takim. Mesfushori i Atalantës dha dy asist si dhe shënoi golin e katërt për gjermanët në minutën e 60-të.

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe, futbollisti 26-vjeçar, u zgjodh nga UEFA në fundin e takimit, si lojtari më i mirë i ndeshjes, duke i magjepsur të gjithë me paraqitjen e tij fantastike.

Gosens, qëndroi në fushë 62 minuta, teksa më pas i la vendin futbollistit të Lajpcigut, Halstenberg.