Futboll Sport

ITALI-UELLS/ Trajneri Mancini surprizon me titullarët, Gareth Bale nis nga minuta e parë (FORMACIONET ZYRTARE)

Italia e Roberto Mançinit kërkon të certifikojë përfundimisht vendin e parë në Grupin A pas dy fitoreve 3-0 ndaj Turqisë dhe Zvicrës.  Të kaltërit do të masin ndaj Uellsit, në orën 18:00, në ndeshjen e fundit të grupit që do të zhvillohet në stadiumin “Olimpico”.

Edhe pse të kualifikuar, italianët do të futen në fushë, për të marrë maksimumin nga kjo përballje, pasi një disfarë ndaj uellsinëve, do të poziciononte kombëtaren e Mançinit në vendin e dytë në Grupin A, teksa do të ndikonte drejpërdrejtë edhe në moralin e ekipit.

Ndryshe nga 2 sfidat e para, trajneri i të kaltërve, ka preferuar të bëjë shumë ndryshime në përballjen e sotme, duke hedhur nga minuta e parë, Toloin, Bastonin, Pesinën, Emerson, Verratin, Kiezën, Bernardeskin dhe Belotin. Pra, plot 8 ndryshime tek italianët. Donaruma, Bonuçi, Zhorzhinjo janë 3 titullarët e vetëm nga 2 ndeshjet e para. Ndërkohë ndryshe nga Italia, trajneri i Uellsit, nuk ka preferuar të bëjë shumë ndryshime.

FORMACIONET ZYRTARE:

ITALIA: Donaruma, Toloi, Bonuçi, Bastoni, Emerson, Verrati, Zhorzhinjo, Pesina, Kieza, Bernardeski, Beloti.

UELLSI: Uard, Gunter, Uilliams, Rodon, Allen, Morrel, Xhejms,Ramsej, Roberts, Bejl,  Ampadu.

Related posts

ALLEGRI OPTIMIST/ Do të na ndihmojë “tërbimi” i RONALDOS, do FITOJMË…

Isa.Autor

AKUZA DHE ZËNKA ME PEREZIN/ Zbërthehet Zidan: Ju tregoj pse ika nga Reali i Madridit

Delo.autor

“PO PLAKET”/ Lorik CANA PROVOKON KEQ bashkëshorten për ditëlindje (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment