Ndeshjet Live Sport

LIVE/ “EURO 2020”: Mbyllet ndeshja Holandë-Austri. Rezultati 2-0

Duke filluar nga ora 21:00 do të luhet sfida Holandë-Austri e vlefshme për ndeshjen e dytë të Grupi C në Kampionatin Europian.

Holanda vjen si favorite në këtë ndeshje, teksa do të jetë një përballje interesante pasi dyja skuadrat ndodhen në kuotën e 3 pikëve. Tulipanët mposhtën Ukrainën 3-2 në ndeshjen e parë, ndërsa austriakët fituan 3-1 ndaj Maqedonisë së Veriut debutuese.

Ndeshja pritet me ritëm dhe premton spektakël, sepse krerët e grupeve kanë filluar të marrin formë.

LVIE/ Holandë – Austri 2-0

Depaj (p) 11′, Dumfrajs 67′

KOMENTI LIVE –

90′ Arbitri i katërt akordon 4 minuta shtesë!

85′ Austria rrezikshëm ku Onisivo i sapo futur në fushën e blertë godet portën me kokë, por Marten Stekelenburg e pret atë top.

67′ GOOOOOOL HOLANDA 2-0! Një aksion “vrastar” kundërsulmi për “tulipanët” ku Malen kalon me sprint duke pasuar përpara portës për Dumfrajs i cili realizon golin e dytë të takimit.

61′ E pabesueshme për De Ligt! Mbrojtësi i Juventusit ka humbur mundësinë e artë për të dyfishuar rezultatit ku 5 metra nga porta ka humbur rastin për gol.

46′ Nis pjesa e dytë!

PËRFUNDON PJESA E PARË!

45′ Arbitri i katërt akordon 1 minutë shtesë!

40′ E pabesueshme ajo që humbet përsëri Memfis Depaj. Sulmuesi holandez me portën të boshatisur nuk ka arritur të realizojë golin e dytë për Holandën dhe personal për të.

34′ Austria rrezikon me Martin Hintereger ku me anë të një goditje diagonal nga jashtë zone topi përfundon fare pranë tranversës.

24′ Memfis Depaj sërish i rrezikshëm, sulmuesi holandez futet në zonë, por goditja e tij prek rrjetën e jashtme.

11′ GOOOOOOOOL HOLANDA 1-0! Memfis Depaj realizon me penallti pas fitimit të këtij 11-metërshi nga Dumfrajs dhe arbitri e akordoi vetëm pasi e pa me VAR.