Futboll Premier League Sport

MERKATO E VERËS/ Arsenal “peshkon” në Portugali, gati marrëveshja me talentin 21-vjeçar…

Skuadra e Arsenal është vënë në ndjekje të 21-vjeçarit portugez Nuno Tavares me të cilin është gati të nënshkruajë këtë verë. Ai luan te skuadra e Benfica si mbrojtës i majtë dhe pëlqehet shumë nga trajneri Mikel Arteta.

Gjatë sezonit të fundit, lojtari ka zhvilluar 19 ndeshje me ekipin e Benfica dhe ka bërë një paraqitje të mirë. Sipas “goal.com”, drejtuesit e Arsenal kanë nisur bisedimet me ata të Benfica për të siguruar lojtarin.

Kostoja e transferimit është rreth 9 milionë euro. Tavares, në rast se nënshkruan me “topçinjtë”, pritet të duelojë për një vend titullari me Kieran Tierney. Për momentin palët janë në fazën e bisedimeve, por situata mund të zgjidhet brenda pak ditësh.

Related posts

NJË NDËR FAVORITËT E “TOPIT TË ARTË”/ Lewandowski: Arritjet e mia flasin vetë

Delo.autor

SHKATËRROI EPOKËN E BARÇËS/ Trajneri thyen mallkimin, “pushton” Amerikën me ekipin dyvjeçar

Isa.Autor

NDEZ DUELIN REAL MADRID-LIVERPOOL NË CHAMPIONS/ Ylli Salah: Sergio Ramos i përket së kaluarës…

Delo.autor

Leave a Comment