Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Kampioni i botës: Do të garoj deri në vitin 2024

I rikthyer në pistë pas dy vitesh pushim, Fernando Alonso ka bërë një rezyme të paraqitjes së tij me skuadrën Alpine. “Kampionati po shkon në drejtimin e e duhur, ashtu sikurse e kisha parashikuar. Objektivi im mbetet ende njohja e makinës, të kuptoj se si konsumohen gomat. Kështu do të jem gati për vitin 2022”, tha Alonso, dy herë kampion bote në Formula 1.

Në lidhje me mundësinë që ai të ngjitet në podium këtë vit, spanjolli tha: “E vështirë, vetëm nëse ndodh ndonjë mrekulli gjatë garës. Për çdo pilot që nuk është te Mercedes apo Red Bull, të renditet mes 3 të parëve do të jetë më shumë çështje fati se sa meritë e tij. E ardhmja ime? Unë do të jem në Formula 1 deri në vitin 2024”, u shpreh spanjolli, tashmë 39 vjeç.

Related posts

I RILINDUR NËN DREJTIMIN E NORVEGJEZIT/ Pogba rrëfen: Solskjaer e meriton konfirmimin, pasi e njeh…

Delo.autor

TRAGJIKE/ Makina bie në kanal, futbollisti humbet jetën në moshën 27-vjeçare (EMRI)

Delo.autor

SHKËLQEU NË BOTËROR/ Çmendet REALI, ofron 50 milionë euro dhe BALE për yllin 27-vjeçar

Isa.Autor

Leave a Comment