Futboll Kategoria Superiore Sport

MIQËSORE/ Partizani e kalon me sukses testin e parë, triumfon ndaj Shkupit në Ohër

Partizani ja ka dalë me sukses në testin e parë miqësor të zhvilluar këtë verë, teksa ka mundur me rezultatin 0-1 nënkampionen e Maqedonisë së Veriut, Shkupin.

Në sfidën e luajtur në stadiumin e Ohrit vendosi goli i Esat Malës në minutën e 20-të, teksa ‘’demat e kuq’’ testojnë veten me një gjysmë ekipi. Surprizë ishte dhe aktivizimi i mbrojtësit të Dinamos, Niko Paterni, i cili nuk dihet nëse ka firmosur kontratë me kryeqytetasit apo është në periudhë prove.

Gjithsesi skuadra e Dajës do të vazhdojë fazën përgatitore në Ohër, dhe më pas do të rikthehen në Shqipëri për tu përgatitur për dy ndeshjet e Ligës së Konferencës kundër Sfintul George.

Related posts

FLAMURTARI-TIRANA/ Trajneri Egbo kërkon të shkëputet nga rivalët që e ndjekin (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Bayerni mposht rivalët, afër nënshkrimit me Goretzkan

Q.Autor

PERISIC-POLITANO/ “Krahët” e Spallettit që e bëjnë INTERIN të FLUTUROJË

Isa.Autor

Leave a Comment