Futboll Sport

“NË LUFTË NA DOGJËN SHTËPINË”/ Futbollisti shqiptar shpërthen në lot në emision, kujton të kaluarën e vështirë (VIDEO)

Futbollisti i Kosovës, Valon Berisha i ka prekur të gjithë me rrëfimin e tij. Në emisionin “E premtja me Halilin”, mesfushori nuk i ka mbajtur dot lotët, teksa kujtonte të kaluarën e tij shumë të vështirë.

Berisha tregon se në fëmijërinë e tij, është rritur në një familje me vështirësi të mëdha ekonomike. Më tej ai shton, se babai i tij ka sakrifikuar shumë për të arritur deri këtu.

“Nuk kemi pasur të ardhura. Unë jam rritur jashtë, por edhe babai im është larguar shumë i ri. Në luftë na dogjën shtëpinë. Ka mbajtur 3 punë. Për të na mbajtur ne dhe familjen në Kosovë. P[as luftë jemi kthyer në Kosovë për të bërë shtëpinë. Ishte diçka e madhe. Kur ke zemër dhe do të bësh mirë, Zoti ta jep mundësinë. Ma merr mendja se çdo njeriu Zoti ia jep mundësinë dhe duhet ta shfrytëzoni mundësinë. Babai është idhulli im”, tha Berisha mes lotësh.

Related posts

ËSHTË ZYRTARE/ Allegri largohet nga posti i trajnerit të Juventus

Delo.autor

PORTIERI SHIKON TMERR ME SY/ Përfundon në spital në gjendje të rëndë, grabitësit e sulmojnë me thikë dhe i presin…

Delo.autor

PRAPASKENA/ Zbulohet oferta FARANOIKE e Man City për MESSIN në vitin 2017

Isa.Autor

Leave a Comment