NGA ENGJËLL NË DJALL/ Shikoni autogolin qesharak të shkaktuar nga portieri i Sllovakisë (VIDEO)

Spanja triumfoi me rezultatin 0-5 ndaj Slovakisë e vlefshme për Grupin E në Kampioantin Europian.

Iberikët duken ende një ekip pa busull pavarësisht avantazhit të dyfishtë. Por protagonist absolut u bë portierit sllovak, Dubravka i cili në minutën e 30-të të takimit shkaktoi një autogol mjaft të çuditshëm.

Pas një gjuajtje të Sarabias, topi u përplas në traversë dhe gardiani sllovak në tentativë për të neutralizuar topin e shtyu në rrjetë. Askush si besoi syve nga ajo që panë, teksa iberikët shpërthyen në festë duke kaluar në avantazh pas një episodi ku i ndihmoi fati.

Vlen për tu përmendur dhe penalltia e humbur nga sulmuesi i Juventusit, Alvaro Morata në minutën e 12-të të takimit.