PAMJET PO BËHEN VIRALE/ Messi tregon klasin, rrëzon në tokë kundërshtarin me driblimin fantastik (VIDEO)

Argjentina arrit të mposhtë minimalisht 1-0 Paraguain duke u kualifikuar kështu për në raundin tjetër të kompeticionit ”Copa America’’.

Lionel Mesi luajti gjatë gjithë ndeshjes ku edhe pse nuk u bë protagonist në rezultat nuk mund të mos bëhet pjesë e mediave me bëmat që bën në fushë.

Në minutat shtesë të ndeshjes, Mesi nuk e ndjeu farë lodhjen e 90 minutave duke dribluar 2 lojtarë të Paraguait me lehtësinë më të madhe. Pamjet janë bërë virale dhe jo më kot ‘’pleshti’’ cilësohet si më i miri i të gjitha kohërave.