Futboll Sport

SFIDA NDAJ BELGJIKËS PËR “EURO 2020″/ Befason ylli i Italisë: De Bruyne? Do të ishte më mirë të luante

Mesfushori i Italisë dhe Atalanta-s, Matteo Pessina, ka folur në konferencë për shtyp në lidhje me çerekfinalen e Europianit që do të zhvillohet të premten mes Belgjikës dhe Italisë.

Lojtari i Mancini-t ka folur edhe për Kevin de Bruyne dhe për mungesën e tij të mundshme pas dëmtimit të pësuar në sfidën me Portugalinë.

“De Bruyne ka treguar se është një nga më të fortët në botë në vitet e fundit. Po të mungonte do të ishte më mirë për ne. Por do ta doja në fushë, për të provuar ta ndalja”, ka thënë 24-vjeçari.

Related posts

SPALLETTI BEFASON ME ZGJEDHJET E TIJ/ INTERI dorëzon SOT listën e lojtarëve në…

Isa.Autor

PAS FITORES NDAJ SEVILLAS/ Solari: Ai qëndroi 15 minuta në barelë, por bëri një pjesë të dytë fantastike

Delo.autor

E BUJSHME/ Milan dhe Real Madrid testojnë “gomat”, takim pas 3 vitesh në Klagenfurt të Austrisë

Delo.autor

Leave a Comment