Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

“SHKOJMË MARRIM 3 PIKËT”/ Shikoni fjalimin emocionues të yllit Broja para ndeshjes me Andorrën (VIDEO)

Pak ditë më parë, Shpresat e Shqipërisë morën një fitore të madhe në transfertë 0-3 përballë Andorrës duke i nisur me këmbë të mbarë eliminatoret e Europianit 2023 të 21 vjeçarëve.

Për këtë ndeshje, tekniku Bushi pati në dispozicion dhe sulmuesin e Kombëtares A, Armando Brojën i cili mbajti shiritin e kapitenit në këtë ndeshjes dhe udhëhoqi kuqezinjtë drejt triumfit duke shënuar dhe golin e parë të takimit. F

SHF-ja ka postuar një video në “Instagram”, ku shikohet kapiteni Broja i cili frymëzon kuqezinjtë më një fjalim të shkurtët para sfidës me Andorrën.

Shkurt dhe pastër, sulmuesi 21 vjeçar u thotë shokëve se duhet të hynë në fushë të marrin 3 pikët pa e zgjatur shumë fjalimin, dhe kështu ndodhi, Shpresat hynë në fushë dhe zhvilluan një ndeshje fantastike duke marrë 3 pikët e para në Grupin G.

“Djema sot kjo ndeshje është vetëm për fitore, shkojmë luftojmë siç tha profesori, luajm me topa të shpejtë dhe krosime. Shkojmë për tre pikë, kaq, vetëm tre pikë dhe mbarojmë punë”.

VIDEO

Related posts

​Zyrtare: Barcelona transferon edhe një lojtar tjetër

Q.Autor

E detyroi të nxirrte topin 4 herë nga rrjeta, Salah i kërkon ndjesë portierit kundërshtar

Q.Autor

LIVE/ Kosta Rika dhe Serbia e mbyllin në “paqe” pjesën e parë

Sadik.Autor

Leave a Comment