Futboll Sport

“THUMBON” KEQ ANGLINË/ Sulmuesi Rebic: Ku keni futbollist si Tomori në mbrojtje, nuk ju kuptoj fare…

Kroacia do të sfidojë Anglinë në Euro 2020 dhe pritet sfidë tepër e rëndësishme.

Ante Rebic, futbollisti i Milanit, disa ditë para ndeshjes kundër Anglisë, flet për mungesën e Fikayo Tomorit te ekipin kombëtar. Trajneri Southgate nuk e grumbulloi mbrojtësin e Milanit dhe kroati, nga grumbullimi, nuk është dakord.

“Sinqerisht, unë jam pak i befasuar sepse nga zgjedhjet që Anglia ka bërë, më duken të gjithë me karakteristika të njëjta dhe askush si Fikayo, që është agresiv dhe i shpejtë…

Ne biseduam dhe ai më tha se nuk mendonte se do të thirrej. Prandaj jam pak i befasuar nga zgjedhjet e Anglisë”.

Related posts

MOS E BESONI PO DESHËT/ Messi i mahnitur: Ajo që bëri CR7 me Juventusin është…

Delo.autor

FORMULA 1/ Drejtori sportiv i Ferrarit: Nuk kemi asnjë shans të fitojmë garën e Australisë

Delo.autor

Carvahal “harron” Ronaldon/ Lojtari më i madh MADRILEN për mua është…

Isa.Autor

Leave a Comment