Futboll Kategoria Superiore Sport

LARGIMI NGA TIRANA/ Sulmuesi Kale surprizon me klubin e ri, Braziliani do të veshë fanellën e…

Elton Kale do të vijojë karrierën te Gjilani, pas dy sezonesh me Tiranën, ku arriti të fitonte edhe titullin kampion.

Mediat kosovare raportojnë se braziliani ka arritur marrëveshjen me skuadrën e drejtuar nga Ismet Munishi, teksa “pikat mbi I” duket se i ka vendosur klubi nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, duke lënë të kuptohet se Kale do të prezantohet së shpejti në radhët e “Skifterave”.

Kale ka qenë një ndër futbollistët më të spikatur në Superiore, teksa do të kërkojë të lerë gjurmë edhe në futbollin kosovar. 32-vjeçari brazilian, për sa i përket ekipeve shqiptare në të kaluarën ka veshur fanellën e Kukësit, Flamurtarit dhe Tiranës, ndërkohë që ka pasur eksperienca pozitive dhe në Brazil, Portugali, Rusi dhe Greqi. Në ditët në vijim pritet të vijë edhe prezantimi i Kalesë me fanellën e Gjilanit.

Related posts

Rikthim i bujshëm te Juventusi? Sulmuesi përgjigjet ‘Po’

Q.Autor

KOHË TË VËSHTIRA PËR PRONARËT E INTER/ Rroga të papaguar edhe te klubi kinez. Të huajt nuk dalin në stërvitje

Delo.autor

E BUJSHME/ Objektivi i Milanit: Klubi im i ri jo domosdoshmërisht duhet të luajë në…

Delo.autor

Leave a Comment