Sport Të tjera

“TOKIO 2020″/ Rregullat e Olimpiadës: Shtëpi-stadium-shtëpi, me maska dhe jo tifozllëk

Pas vendimit që morën një ditë më parë organizatorët e Lojërave Olimpike “Tokio 2020” për të lejuar tifozët vendës, sot janë zbuluar disa detaje në lidhje me fansat në stadium.

Rikthimi në normalitet pas pandemisë Covid-19 do të jetë i avashtë. Tifozët do të kenë një itinerar të përcaktuar: Nga shtëpia në stadium dhe më pas kthim menjëherë në shtëpi pas përfundimit të eventit.

Në stadium ata do të mbajnë maska dhe do të rihet distancimi social. Gjithshtu, nuk do të lejohen brohoritjet dhe duartrokitjet. Tifozlliku do të jetë i limituar, për të evituar çdo kontakt.

Entuziasmi për rikthimin e tifozëve në stadium është i madh dhe deri më tani, brenda pak orësh, janë shitur 3.7 milionë bileta.

Related posts

Daliç kapi “mat” Deshampin pa dhuratë, ja momentet pikante që nuk u panë në finale

Isa.Autor

E BUJSHME/ Barcelona-Real Madrid nën vëmendjen e policisë

Isa.Autor

RRËFEN LIDHJEN E VEÇANTË QË KA ME SHOKUN E SKUADRËS/ Neymar: Lumturia ime tek PSG ka ardhur prej këtij lojtari

Delo.autor

Leave a Comment