Formula 1 Sport Të tjera

FORMULA 1/ Piloti Sainz: Gara e Francës një zhgënjim, dukej sikur i “hanim” gomat

Pas dy garave të mira, në Montekarlo dhe Baku, pista franceze e Le Castellet tregoi se Ferrari ka ende shumë limite dhe probleme këtë sezon të Formula 1. Nga gara e fundit, “kokëkuqja” nuk mori asnjë pikë, pasi pilotët e saj u klasifikuan në vendet 11 dhe 16. Problemi kryesor ishte konsumimi i madh i gomave.

“Jemi të zhgënjyer, pasi u befasuam nga ky konsumim i madh i gomave. Nuk e kishim parashikuar këtë gjë. Dukej sikur gomat konsumoheshin shumë shpejt, sikur makina i “hante” ato. Makinat që në provat zyrtare ishin gjysmë sekondi më të avashta se ne, në garë ishin 2 sekonda më të shpejta”, tha spanjolli Carlos Sainz.

Related posts

INTER RIKTHEHET NË SULM/ Afron goditja Kumbulla, gjen akordin me Sanchez deri në…

Delo.autor

E PABESUESHME NGA SLLOVENIA/ La shtatëzënë vajzën e presidentit, klubi merr vendimin e rëndë për futbollistin

Delo.autor

DERBI MES TIRANËS DHE PARTIZANIT/ Policia, për ndeshjen. Plot 400 policë dhe 80 “steward”

Isa.Autor

Leave a Comment