Futboll Sport

TURQI-ITALI/ Ndizet sfida në “Olimpico”. Pretendime për 11-metërsh dhe pritja spektakolare e portierit turk (VIDEO)

Italia flirton me golin në minutën e 22. Pas harkimit nga këndi të Insinjes, kapiteni Kielini godet me kokë, por fantastik portieri Xhakir, që bën mrekullinë duke devijuar topin në këndore.

Italia kërkon 11-metërsh për prekje të topit me dorë brenda zonës nga Sojunçu në minutën e 21, por as për gjyqtarin dhe as për VAR-in, nuk kemi të bëjmë me penallti.

Related posts

U MPOSHT NGA “PISTOLETA POLAKE”/ Gjimshiti i nevrikosur: Ai nuk është më i forti që…

Delo.autor

LIVE/ Flamurtari-Kastrioti, menjëherë gol i krutanëve. Marku ndëshkon me kokë

Delo.autor

De Biazi: Duka e di se si rregullohet kjo punë, Shqipëria duhet t’i fitojë edhe miqësoret

Sadik.Autor

Leave a Comment