Futboll La Liga Sport

E BUJSHME NGA SPANJA/ Nuk pranonte të rinovonte me pagë të ulët, Reali merr vendimin drastik për Ramos

Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja, Reali i Madridit ka tërhequr ofertën e saj të rinovimit për kapitenin Serxho Ramos.

Sipas asaj që shkruan “El Mundo Deportivo”, mbrojtësi 35-vjeçar kishte refuzuar ofertën e ulët të madrilenëve për të rinovuar edhe me një vit, kontrata e së cilit i përfundon në fund të këtij muaji.

Por presidenti i klubit merengues është i prerë dhe sipas medias iberike thuhet se oferta e rinovimit i ka skaduar me kohë. Nuk dihet ende sesi do të jetë e ardhmja e veteranit spanjoll, por mesa duket do të jetë larg kryeqytetit spanjoll dhe gjatë këtij sezoni që përfundoi me klubin mbretëror Ramos ka regjistruar 21 ndeshje nga ku ka realizuar 4 gola dhe ka dhuruar 1 asist.

Related posts

Juventus 2:1 Hellas Verona, notat e lojtarëve

Sadik.Autor

LIVE/ Chelsea-Slavia Prague, Nuk ndalen “Blutë e Londrës” falë Giroud

Delo.autor

SITUATA E COVID-19 TEK JUVJA/ Ja vendimi i fundit i bardhezinjve para ndeshjes me Milanin sot në mbrëmje

Delo.autor

Leave a Comment