Bundesliga Futboll Sport

U LA JASHTË “EURO 2020″/ Vëllai i mbrojtësit të Bayern Munich: Trajneri Low ka probleme

Zherom Boateng nuk u thirr nga trajneri Joakim Lëv për të bërë pjesë në skuadrën e Europianit. Ndryshe nga Myler dhe Humels që u larguan në 2018 së bashku me Boateng, mbrojtësi i Bajernit u injorua nga Jogi.

Vëllai i tij Kevin Princ Boateng lëshoi vrer kundër Lëvit duke thënë: “Nuk e kuptoj se si mund të lësh jashtë një lojtar që ka qenë protagonist me klubin e tij duke fituar gjithçka. Lëv ka probleme”.

Ndërkohë, edhe ish-mesfushori Bastian Shvajnshtaiger tha se nuk e kuptonte vendimin e trajnerit. “Është e habitshme lënia jashtë e Zheromit. Ai do t’i bënte shumë punë kombëtares në Europian. Ka shumë eksperiencë dhe mjafton që të ishte i grumbulluar. Gjithsesi, është vendimi i trajnerit dhe duhet respektuar”, tha Shvajni.

Related posts

TRIUMFOJNË KAMPIONËT E ITALISË/ CR7 i dhuron fitoren Juventus me tripletë dhe e ngjit në krye (VIDEO)

Delo.autor

ZYRTARIZOHET RIKTHIMI I LEGJENDËS/ Frank Lampard prezantohet trajner i ri i Chelseat: Jam krenar…

Delo.autor

LË SPITALIN PAS OPERACIONIT/ Eriksen mesazh tifozëve: Do i ndjek shokët e skuadrës nga…

Delo.autor

Leave a Comment