Futboll Shqipëri Sport

UELLS-SHQIPËRI/ Kombëtarja me Manajn dhe Balajn në sulm, Gareth Bale nis nga stoli (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të startojë në orën 18:00 sfida e parë miqësore e Kombëtares shqiptare ku do të sfidojë Uellsin në stadiumin “Cardiff City”.

Shqipëria e drejtuar nga Edi Reja do të zhvillojë testin e parë miqësor ku do të ketë skuadrën britanike e cila do të jetë pjesëmarrëse e kompeticionit EURO 2020.

FORMACIONET ZYRTARE –

UELLS – (4-4-2): Henesi; Ampadu, Mefam, Dejvis, Uilliams; Levit, Alen, Ramsi, Norrington-Dejvis; Bruks, Roberts. Trajner: Rob Pejxh.

SHQIPËRIA – (3-5-2): Selmani; Ismajli, Kumbulla, Gjimshiti; Doka, Çekiçi, Bare, Abrashi, Lenjani; Balaj, Manaj. Trajner: Edoardo Reja.

Related posts

Bayern nxjerr Vidal në shitje, Mourinho sfidon sërish Conte për kilianin

Q.Autor

Largimi i RONALDOS/ Marcelo: S’është i vetmi yll që i mungon Real Madrid

Isa.Autor

Vicente Del Bosque: Shkarkimi i Lopetegui nuk do të ndikojë në kombëtaren spanjolle

Sadik.Autor

Leave a Comment