Futboll Sport

E PAPRITUR/ Italia në finalen e Europianit, hapet “Olimpico” për 16 mijë tifozë “Azzurrë”

Një ekran gjigant brenda një stadiumi olimpik, i hapur për 16 mijë njerëz, për të marrë pjesë në finalen e “Euro 2020”, të cilën Italia do të luajë në “Wembley” të dielën e 11 korrikut, kundër njërit mes Anglisë dhe Danimarkës. Ky është propozimi i paraqitur nga Virginia Raggi gjatë prezantimit të “Acea Run Rome The Marathon”.

“Unë jam në kontakt me prefektin, – thotë kryetarja e Bashkisë së Romës, – sepse po vlerësojmë nëse do të hapim stadiumin olimpik, gjithmonë brenda kufijve të lejuar, me 20% të kapacitetit për public. Kjo, në funksion të tifozëve italianë, për të parë finalen e “Euro 2020”. Nëse kushtet janë të përshtatshme, romakët do të kenë mundësinë ta shikojnë ndeshjen e Italisë në stadium”.

Related posts

Ergys Kaçe e Maria më të dashuruar se kurrë, presin mrekullinë e dytë

Sadik.Autor

ZBULON IDHULLIN E DIKURSHËM/ Coman: Unë, Riberi i ardhshëm? Jo, jam vetvetja

Delo.autor

TELASHET E PARA PËR SOLSKJAER/ Yjet e “Djajve të Kuq” “sherr” për penalltinë e humbur

Delo.autor

Leave a Comment