Sport Të tjera

E PAZAKONTË/ Plas sherri në Lojërat Olimpike, sportisti godet kundërshtarin me shkop në kokë (VIDEO)

Një skenë e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në Lojërat Olimpike në disiplinën e hokejit.

Në sfidën midis Argjentinës dhe Spanjës, protagonist u bënë sportistët David Alegre dhe Lukas Rosi. Ky i fundit bëri një gjest të papranueshëm duke goditur në kokë kundërshtarin me shkopin e hokejit.

Situata u rëndua shumë ku fill pas veprimit të sportistit argjentinas ndërhyn pjesëtarë të dyja kombëtareve duke ndezur dhe më shumë konfliktin. Por me ndërhyrjen e gjyqtarit çdo gjë u qetësua dhe Rosi u nxor nga loja, teksa momenti aspak i hijshëm është bërë viral.

Related posts

NDRYSHON LËVIZJEN/ Ja kuptimi i festës dhe gjestit të Ronaldos pas golit

bora.autor

I dha ndihmën e parë Vokrrit, flet zyrtari i EULEX-it

Sadik.Autor

“PO BËNTE SKI ME MBROJTËSIT”/ Ish-futbollisti Bak: Polonia duhet të quhet “Lewandowski dhe shokët e tij”

Delo.autor

Leave a Comment