Futboll Seria A Sport

E RËNDË NË ITALI/ Po ngiste makinën, ndërron jetë në moshën 87-vjeçare nëna e legjendës së Milanit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku nëna e ish-futbollistit të Milanit, Billi Kostakurta, ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti me makinë.

Margerita Bekegato u përplas me një shtyllë mëngjesin e sotëm, përplasje e cila ka rezultuar fatale për 87-vjeçare. Policia italiane dyshon se shkak është bërë një debulesë në timon e nënës së Kostakurtës për shkak dhe të moshës së madhe, e cila po e ngiste vetë makinën. Aksidenti ndodhi në Lombardi, aty ky familja e Billit ka jetuar gjithmonë.

Sipas mediave italiane, në vendngjarje mbërritën të gjithë familjarët e të moshuarës, por ishte shumë vonë. Një lajmi i trishtë ky për Kostakurtën i cili kaloi 21 vite të karrierës së tij me fanellën e Milanit, për tu tërhequr nga futbolli përfundimisht në vitin 2007.

Related posts

NUK KANË FUND POLEMIKAT PAS GAFËS SË GJYQTARIT/ Milani takon drejtuesit e arbitrave, ja vendimet që marrin

Delo.autor

Zbuloni 5 lojtarët që mund të zëvendësojnë RONALDON tek Real Madridit

Isa.Autor

EPISOD I ÇUDITSHËM NË DHOMËN E VAR/ Një burrë futet në derën e hapur, lë një… (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment