Sport

HISTORIKE PËR KOSOVËN/ Krasniqi mposht në shtëpi japonezen, MEDALJE E ARTË në xhudo

Xhudistja nga Kosova Distria Krasniqi ka fituar medaljen e artë në Lojrat Olimpike në kategorinë 48 kilogramë. Sportistja 25-vjeçare mposhti në finale vendesen nga Japonia Funa Tonaki, duke siguruar medaljen e dytë të artë në Lojrat Olimpike për Kosovën.

Pas fitores Distria është shprehur se ‘është shumë e lumtur për familjen dhe Kosovën’, ndërsa ‘dardanët’ kanë mundësi për medalje të tjera në Tokio, pasi në ditët në vijim do garojë edhe Majlinda Kelmendi.

1627123481_1627122897distria.jpg

Related posts

“NGJITJA NË NATIONS LEAGUE KA SJELLË ENTUZIAZËM”/ Trajneri Reja: Janë 11 mijë shqiptarë që luajnë në Itali

Delo.autor

TRAJNERI I HEKURT/ MAGANI: Ja kush është lojtari më i mirë që ka luajtur në Shqipëri (FOTO)

Isa.Autor

CHAMPIONS/ Kthesë fantastike nga Chamberlain, “shokon” çekët (VIDO)

Delo.autor

Leave a Comment