Futboll Ligue 1 Sport

I HABIT TË GJITHË ME DEKLARATËN/ Mesfushori Wijnaldum: Jam tifoz i Barcelonës, por zgjodha PSG-në

Georginio Wijnaldum është prezantuar ditën e djeshme si lojtari më i ri i PSG-së dhe ka treguar se sa e vështirë ishte që të zgjidhte mes francezëve dhe Barcelonës.

Mesfushori holandez thotë se ka qenë tifoz i katalansave që i vogël.

“E kisha shumë të vështirë të vendosja. Unë jam tifoz i Barcelonës dhe oferta e PSG-së më futi në mendime të shumta. Por, tani jam i lumtur që ndodhem këtu dhe do të bëj gjithçka për Parisin. Poçetino? Sigurisht që ndikoi në vendimin tim.

Unë e njoh nga afër dhe ai më ka dashur që te koha e Totenhemit. Jam i lumtur që do të jem nën urdhrat e tij. Tani duhet të stërvitemi dhe të punojmë maksimalisht për të arritur objektivat që ka klubi”, tha Vajnaldum. Ai tradhtoi katalanasit në momentin që pritej të firmoste

Related posts

Pallotta këshillon Milanin: Ja çfarë duhet të “vjedhin” kuqezinjtë nga unë

Isa.Autor

Tifozët non grata, Tirana kërkon takim urgjent me drejtuesit e Policisë

Sadik.Autor

TELASHE PËR ROMËN PARA SUPERSFIDËS NDAJ MILANIT/ Një futbollist titullar rezulton pozitiv me COVID-19

Delo.autor

Leave a Comment