Futboll Sport

MERR VENDIMIN/ Arbitroi finalen e Europianit, gjyqtari “milioner” i jep fund karrierës në futboll

Arbitri holandez Bjorn Kaipers do t’i japë fund arbitrimit këtë verë duke mbyllur kështu një karrierë 19-vjeçare në këtë profesion.

Kaipers gjykoi dhe finalen e Kampionatit Europian ndërmjet Anglisë dhe Italisë në datën 11 korrik në Uembli duke hyrë në histori si një ndër gjyqtarët më të mirë të UEFA-s.

48-vjeçari do të gjykojë në datën 8 gusht finalen e superkupës së Holandës ndërmjet Ajaksit dhe PSV-së dhe kjo do të jetë ndeshja e tij e fundit si arbitër. Holandezi do t’i përkushtohet bizneseve të tij të cilat i sjellin jo pak fitime duke e bërë gjyqtarin më të pasur me 13 milionë euro pasuri.

Related posts

CAGLIARI-INTER/ “Vendasit” kalojnë në avantazh, shënon Ceppitelli

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Raundi i parë eliminator 2018-2019, rreziku “Shkëndija” për Skënderbeun ose Kukësin

Sadik.Autor

BOTA NË KAOS PREJ KORONAVIRUSIT/ Francezët akuzojnë: COVID-19 e “solli” Juventus

Delo.autor

Leave a Comment