Futboll Seria A Sport

MIQËSORE/ Debutim me gol i yllit Giroud, Milani bën “paqe” me Nice-n

Milani nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në testin miqësor të zhvilluar ditën e sotme ndaj francezëve të Nisës. Vendasit kaluan të parët në avantazh me anë të Gouiri, i cili u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 59-të.

Ndërkohë që goli i barazimit për kuqezinjtë e Piolit, u realizua nga Oliver Zhiru, të cilit i mjaftuan vetëm 5 minuta në fushë, për të debutuar me gol, me fanellën e Milanit.

Francezi u aktivizua në minutën e 61-të, teksa në të 66-tën, tundi rrjetën, pas një harkimi të saktë nga Kastijeho. Testin e radhës, Milani do e zhvillojë më 4 gusht ndaj Valencias, teksa më 8 gusht do të përballet me Realin e Ançelotit.

 

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Debrecen-Kukësi. Rezultati 1-0

Delo.autor

Siljanovski mburret në shtëpi: Shqipëria më lart në futboll, ja cilat janë diferencat

Sadik.Autor

COVID-19/ Shërohen dhe nisin stërvitjen tre futbollistë të Genoas, 14 të tjerë ende në izolim

Delo.autor

Leave a Comment