Futboll Seria A Sport

MIQËSORE/ Inter triumfon me “POKER”, Calhanoglu gjen rrjetën e parë me fanellën “Zikaltër”

Interi i Simone Inzagit arriti një tjetër triumf këtë pasdite duke mundur thellë me rezultatin 4-0 në miqësore Pro Verçelin.

Për zikaltrit shënuar dy herë sulmuesi Samuele Mulatieri i cili vjen nga akademia, Marselo Brozovic dhe Hakan Çalhanoglu i cili realizoi golin e parë me fanellën zikaltër. Kjo fitore vjen pas triumfit me Luganon pak ditë më parë, ku pas barazimit 2-2 në kohën e plotë, zikaltrit fituan me penallti ndaj zviceranëve.

Interi anuloi dhe turneun në Amerikë për shkak të frikës të infektimit me Covid-19 duke preferuar që t’i bëjë përgatitjet brenda Italisë.

Related posts

VIDEO/ Arsenal përmbys rezultatin ndaj Chelseas, Xhaka autor i golit

Q.Autor

U PËRFOL PËR NJË HUAZIM TEK FIORENTINA/ Marotta heq nga merkato të preferuarin e tifozëve…

Delo.autor

ZYRTARE/ Skuadra shqiptare zgjedh trajnerin e ri, afron një ish-mbrojtës për stolin

Delo.autor

Leave a Comment