Bundesliga Futboll Sport

PO BËHET VIRALE/ E pabesueshme çfarë bën sulmuesi i Bayern, humbet rastin me portën bosh (VIDEO)

Bajern Mynih nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 kundër Ajaksit në miqësoren e zhvilluar ditën e sotme.

Bavarazët nuk i dhanë shijen e fitores trajnerit të ri Julian Nagelsman, i cili duhet të duronte dhe sjelljet arrogante të lojtarëve në fushë. Xhoshua Zirkze, i thirrur nga akademia për këtë ndeshje, humbi një rast me portën e boshatisur duke mos i besuar syve.

20-vjeçari pasi dribloi portierin, u gjend i vetëm në portën e boshatisur, por hezitoi të godiste dhe mbrojtësi i Ajaksit bëri heroin duke larguar topin. Rasti ka bërë xhiron e rrjetit dhe Zirkze ka marrë kritika të shumta se si mundi ta humbte atë rast, por Nagelsman duhet të tregohet më i kujdesshëm me zgjedhjet herën tjetër.

Related posts

“INTER MË KISHTE VENDOSUR OBJEKTIVA TË TJERA”/ Spalletti: Më kërkoi Milani, por…

Delo.autor

“ISHTE NJË PËRVOJË E BUKUR/ Tekniku Kamarata: Shumë prej lojtarëve të Superiores mund të luajnë në Itali

Delo.autor

SUPERSFIDA/ KANE kundër ICARDIT: Sulmuesi që shënon më shumë kundër atij më…

Isa.Autor

Leave a Comment