Futboll Shqipëri Sport

POLEMIKAT PËR ÇËSHTJEN “HYSAJ”/ Presidenti Duka: Disa tifozë kanë humbur logjikën, është absurde

Çështja e Elseid Hysajt vazhdon të jetë një temë e nxehtë ne futbollin italian dhe “Radio Kiss Kiss” e Napolit ka intervistuar për këtë temë presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Ky i fundit, nuk ka ngurruar të kritikojë hapur ultrasit e Lacios për sjelljen e tyre të pakuptimtë ndaj mbrojtësit shqiptar.

“Tifozët e vërtetë të futbollit nuk bëjnë gjëra të tilla. Disa prej tyre e kanë humbur logjikën. Elseidi ka ardhur te Lacio të ndihmojë dhe ka kënduar një këngë italiane. Është absurde!

Hysaj është i shqetësuar, nuk është një situatë e lehtë. Por ai ka pasur mbështetjen e klubit, të opinionit publik, të shumë lojtarëve. E gjithë bota është me të”, tha Duka në fjalët e tij për radion italiane.

Related posts

Cavani injoron Champions-in: Ky është trofeu që dua më shumë

Sadik.Autor

STATISTIKAT E DERBIT TË “MADONINËS/ Conter ndjek rekordin, Pioli të nisë një cikël

Delo.autor

Akuzohet për rrëmbim personi me armë dhe vjedhje, arrestohet mbrojtësi

Q.Autor

Leave a Comment