Sport Të tjera

PAS SUKSESIT NË “WIMBLEDON”/ Tenisti Djokovic mbërrin në Tokio dhe zbulon objektivin e radhës

Pasi ka triumfuar këtë vit në Australian Open, Roland Garros e së fundi në Wimbledon, tenisti serb Novak Djokovic përgatitet për një tjetër aventurë. Numri 1 në botë për meshkuj ka bërë me dije se ka mbërritur në Japoni, ku do të luajë në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Serbi, fitues i 20 grand slam, synon medaljen e artë në këtë turne, të cilën nuk e ka fituar më parë në karrierën e tij. “Mendoj se kam bërë një përgatitje të shkëlqyer dhe mbërrij në Tokio me besim dhe energji të plotë”, tha Djokovic.

“Përfaqësoj vendim tim dhe kjo është një mundësi e artë për mua. Kam fituar me kombëtaren Kupën Davis dhe ATP Cup, ndaj uroj që cikli të mbyllet me medaljen e artë olimpike”, tha Novak Djokovic.

Në këtë Olimpidë mungojnë Roger Federer e Rafael Nadal, por serbi ka një listë rivalësh: “Medvedev, Tsitsipas, Zverev janë 3 rivalët krysorë. Ky është një turne ku mund të ndodhë gjithçka dhe do të jetë e vështirë të shkoj deri në fund”.

Related posts

“SENSIBILIZUAN MBARË GLOBIN”/ “Shqiponja” zgjidhet fjala e vitit në ZVICËR

Isa.Autor

Milan, Calhanoglu tregon problemet që pati me Montella

Sadik.Autor

“INTER MERITONTE NOTËN 8 NDAJ KAMPIONËVE TË ITALISË”/ Ish-presidenti Morati: Të mos përmendet titulli

Delo.autor

Leave a Comment